W tegorocznym Biegu Solidarności wystartowało 775 zawodników. Rozegrany na 5 kilometrowej trasie bieg przyniósł jak zawsze wiele emocji zebranym licznie kibicom i uczestnikom festynu, jaki odbył się po dekoracji zwycięzców. Nie zabrakło też emocji podczas losowania atrakcyjnych nagród w loterii. Losem był numer startowy zawodnika.
Nagrody ufundowali sponsorzy – w tym WZZ Herbapol SA oraz związkowe Komisje Zakładowe, w tym KZ NSZZ Solidarność WZZ Herbapol SA. Wieczorem, na terenie Hotelu Wodnik, przy muzyce bawili się uczestnicy Biegu Solidarności wraz z rodzinami i przyjaciółmi.
Zawodnikom na mecie i podczas uroczystej dekoracji gratulował Przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność” Kazimierz Kimso wraz z działaczami związkowymi i sponsorami. Wśród wręczających nagrody była też konsul Węgier.
Z ramienia WZZ Herbapol SA nagrody wręczał Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność – Dariusz Januszkiewicz


W biegu wzięli również udział członkowie związku NSZZ Solidarność WZZ Herbapol SA oraz ich dzieci:
Pani Izabela Kazuła, która w biegu memoriałowym Andrzeja Kańskiego dla związkowców zdobyła 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Pani Elżbieta i pan Dominik Zdrojewscy, pan Marcin Janiak z Legnicy wraz z synem, córka pani Grażyny Kuryło, a także córki pana Mateusza i pani Weroniki Kęska.


Komisję Zakładową NSZZ Solidarność WZZ Herbapol SA reprezentowali:
Dariusz Januszkiewicz, Ewa Dyderska, Mateusz Kęska, Marcin Janiak, Katarzyna Kołodziej, Izabela Kazuła, Agnieszka Laskowicz, Grzegorz Laskowicz, Grażyna Kuryło, Elżbieta Zdrojewska, Dominik Zdrojewski.



