Informacje

Herbapol Wrocław kolejny raz dołączył do 12. edycji Biegu Firmowego 2024!

Data publikacji:

11 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławia odbyła się 12. edycja Biegu Firmowego pod hasłem „#CAŁEŻYCIEWBIEGU”. Wydarzenie to na stałe wpisało się już w kalendarz biegowych imprez we Wrocławiu. Ponad 12 500 zawodników reprezentujących różne firmy, po raz kolejny połączyło swoje siły w szczytnym celu, pomagając 13 małym bohaterom Fundacji Everest.

W charytatywnej sztafecie biegowej, zawodnicy mieli do pokonania dystans o długości 5 kilometrów. Trasa biegu rozpoczęła się na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego i prowadziła uliczkami i ścieżkami spacerowo – biegowymi przy nadodrzańskich wałach, między stadionem i kąpieliskiem Morskie Oko, do mostów Jagiellońskich.

W 12. edycji Biegu, uczestnicy pobiegli w koszulkach z wyjątkowym motywem – fragmentami odcisków palców 13 podopiecznych Fundacji Everest. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych przekazany został na pomoc i wsparcie niepełnosprawnych dzieci wymagających kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Wrocławskie Zakłady Zielarskie Herbapol SA kolejny raz dołączyły do charytatywnej sztafety. Nasza silna reprezentacja, licząca 15 pracowników, podzielonych na 3 pięcioosobowe drużyny: „Zabiegane Ziółka” (zajęły wysoką 365 pozycję (na 1529 drużyn), „Herbarunners” (uplasowały się na 1087 miejscu) i „Labo­_laski” (na 1231 pozycji) osiągnęła bardzo dobre wyniki.Na zdjęciach kolejno drużyny: Zabiegane Ziółka, Labo_laski i Herbarunners.

W tym roku w miasteczku biegowym, pojawiła się także Strefa Integracyjna Herbapolu Wrocław – miejsce spotkań i odpoczynku po biegu dla naszych zawodników.

Gratulujemy naszym drużynom wysokich wyników i dziękujemy za zaangażowanie, sportowego ducha i wielkie serce ! Niezależnie od wyniku – najważniejsze jest zjednoczenie się w szlachetnym celu! Udział w 12. edycji Biegu Firmowego był nie tylko wspaniałym wyzwaniem sportowym, ale okazją do wsparcia małych bohaterów Fundacji Everest.

Do zobaczenia za rok 😊