Leczenie naturalne

Gdy zawodzą nerwy

Żyjemy coraz szybciej i w coraz większym stresie. Nic dziwnego więc, że czasem nie potrafimy zapanować nad emocjami.

Data publikacji:

Długotrwałe napięcie nerwowe ma bardzo niekorzystny wpływ na cały organizm. Zaczynają się pojawiać kłopoty z zasypianiem, dolegliwości sercowe i żołądkowe. Warto wtedy sięgnąć po zioła, które są skuteczne i co ważne, nie uzależniają jak niektóre leki chemiczne. Bez obawy można je stosować nawet przez długi czas.

Zioła, które przyniosą ci spokój

  • Kozłek lekarski. Wycisza emocje, zmniejsza napięcie psychiczne, uczucie niepokoju, zapobiega skurczom. Stosuje się go w stanach pobudzenia nerwowego, nerwicach wegetatywnych, także w okresie menopauzy. Pomaga też przy zaburzeniach przewodu pokarmowego na tle nerwowym.
  • Melisa. Osłabia napięcie mięśni spowodowane stresem. Pomaga w stanach pobudzenia, nerwicy wegetatywnej, bezsenności, zaburzeniach rytmu serca, dolegliwościach żołądkowych wywołanych przez stres.
  • Chmiel. Uspokaja, wycisza, pomaga w kłopotach z zasypianiem. Stosuje się go w stanach zmęczenia i wyczerpania nerwowego, zaburzeniach nerwowych okresu przekwitania.
  • Lawenda. Działa rozkurczająco na mięśnie i uspakajająco. Polecana w stanach nerwicowych, pobudzeniu i rozdrażnieniu. Suszone kwiaty lawendy można dodawać także do wieczornej kąpieli – to ułatwi zasypianie.

Nervosol – płyn
Zawiera m.in. chmiel, walerianę, melisę – zioła, które korzystnie oddziałują na system nerwowy. Zalecany w okresowych trudnościach w zasypianiu, a także w stanach napięcia i niepokoju.
Więcej informacji o preparacie

Melisal Forte – syrop
Syrop zawiera wyciągi z melisy, głogu i arcydzięgla. Polecany jest w łagodnych stanach napięcia nerwowego. Można go podawać także dzieciom od 12 roku życia.
Więcej informacji o preparacie