Leczenie naturalne

Na kłopoty z miesiączką

Czy wiesz, że są preparaty ziołowe, które mogą znacznie ograniczyć wiele dolegliwości kobiecych związanych z menstruacją? Regularnie stosowane przyniosą ci ulgę.

Data publikacji:

Zaburzenia cyklu miesiączkowego najczęściej spowodowane są niewłaściwym poziomem najważniejszych hormonów płciowych – estrogenów i progesteronu. Gdy jest ich za mało lub za dużo, pojawia się plamienie, wydłużanie lub skracanie czasu między krwawieniami, stają się one bardziej obfite, pojawiają się skrzepy. Te objawy powinny cię zaniepokoić i skłonić do wizyty u ginekologa. Zleci on badanie poziomu hormonów i wówczas dobierze właściwe leki.

PMS

Czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego. U wielu kobiet dolegliwości przedmiesiączkowe, takie jak złe samopoczucie, obrzęk nóg, bolesność piersi, bóle w podbrzuszu czy zmienność nastroju, pojawiają się już na tydzień przed spodziewany krwawieniem. Wskutek zatrzymania wody w organizmie kobieta może przybrać na wadze nawet do 4 kg. Objawy złagodzisz, zażywają Castagnus.

CastagnusNa pomoc hormonom
Preparat Castagnus zawiera wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Reguluje pracę przysadki mózgowej, która kieruje cyklem miesięcznym i wydzielaniem hormonów. Lekarze zalecają go przy zaburzeniach cyklu miesiączkowego, w zespole napięcia miesiączkowego, bolesności piersi. Lek jest dostępny bez recepty. Leczenie, żeby przyniosło właściwy efekt powinno trwać 90 dni.