Leczenie naturalne

Świeży oddech

Krwawiące dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust to dolegliwości, na które cierpi co piąta osoba. Choć drobne, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Jak sobie z nimi poradzić?

Data publikacji:

Obrzęk i bolesność dziąseł to objawy paradontopatii, zwanych „chorobami z kamienia”. Najczęściej są one następstwem osadzania się na zębach warstwy kamienia, która jest świetnym siedliskiem bakterii.
Pamiętaj!

  • Myj zęby po każdym, zwłaszcza słodkim, posiłku.
  • Stosuj nitkę dentystyczną i płyny do płukania ust.
  • Masuj dziąsła rano i wieczorem miękką sucha szczoteczka do zębów.

Sposoby na zdrowe dziąsła

Przyczyna dolegliwości Nasza rada
Niewłaściwa higiena Po posiłkach żuj gumę bez cukru. Zwiększa to wydzielania śliny, która zapobiega rozwojowi bakterii. Co kilka dni rób płukanki z solą morską (w drogerii, ok. 15 zł) – pół łyżeczki na pół szklanki wody – hamują stan zapalny.
Choroba dziąseł i gardła Płucz kilka razy dziennie jamę ustną płynem Baikadent miętowy a następnie smaruj żelem Baikadent

Baikadent
To żel polecany w profilaktyce chorób przyzębia, zwłaszcza w paradontopatiach powierzchownych i głębokich, w przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej, przy urazach spowodowanych przez protezy zębowe. Działa przeciwzapalnie i regenerująco.
Więcej informacji o preparacie

Baikadent Miętowy
Uzupełnienie kuracji żelem, profilaktyka i codzienna higiena jamy ustnej. Dostępny w 2 gramaturach: 100g i 260 g. Nie zawiera alkoholu i barwników. Nie wymaga rozcieńczania
Więcej informacji o preparacie