Leczenie naturalne

Zioła skuteczne i tanie

Coraz więcej lekarzy i pacjentów sięga po ziołowe specyfiki. Robi sie je ze składników, których wartość leczniczą od wieków wykorzystywano w ludowej medycynie. Współczesne preparaty można jednak dawkować naprawdę precyzyjnie.

Data publikacji:

Leki ziołowe zapobiegają chorobom i walczą z nimi równie skutecznie, jak te syntetyczne. Trzeba tylko zastosować je dostatecznie szybko i we właściwy sposób. Powinny stanowić podstawę każdej domowej apteczki.

Zgodne z europejskimi normami

Dobre preparaty ziołowe muszą być pozbawione zanieczyszczeń i zawierać substancje czynne, które decydują o skuteczności leczenia. Dlatego w powstawaniu każdego nowego leku biorą udział reprezentanci wielu dyscyplin naukowych.
W codziennej pracy w aptece często polecam chorym leki pochodzenia naturalnego, które ze względu na wielokierunkowość działania, brak skutków ubocznych, jak i możliwość stosowania przez długi okres, są wyjątkowo przyjazne człowiekowi.
Warto podkreślić, że w świetle nowych przepisów wszystkie środki farmaceutyczne dostępne w Polsce muszą być wytwarzane zgodnie z normami europejskimi. Leki ziołowe „Herbapol Wrocław” S.A. spełniają te wymagania. Nowoczesne technologie sprawiają, że pacjent dostaje produkt najwyższej jakości.

dr farm. Halina Krutul, pracownik naukowy Akademii Medycznej we Wrocławiu