Usługi

API / Wyciągi

Od dziesięcioleci Herbapol Wrocław oprócz produkcji leków na bazie surowców zielarskich, specjalizuje się również w wytwarzaniu wyciągów roślinnych oraz izolatów.

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości wyciągi, izolaty roślinne przeznaczone dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, nutraceutycznego i kosmetycznego.

 Nasze wyciągi produkowane są w różnych postaciach:

  • wyciągi płynne, gęste oraz suche,
  • wyciągi standaryzowane, kwantyfikowane oraz wg. specyfikacji klienta,
  • wyciągi wodne, wodno-etanolowe oraz otrzymywane za pomocą rozpuszczalników organicznych,
  • izolaty substancji aktywnych pochodzenia naturalnego.

pobierz: KATALOG – OFERTA WYCIĄGÓW I API


Wysoka jakość ekstraktów jest efektem pozyskiwania i selekcji  surowców roślinnych zgodnie z wymaganiami dobrej praktyki rolniczej  GACP (Good Agricultural and Collection Practice).  Surowce, które stosowane są w naszej produkcji spełniają wysokie wymagania określone dla substancji roślinnych, używanych do produkcji farmaceutycznej.

Produkcja wyciągów jest prowadzona na nowoczesnych liniach technologicznych. Każdy etap ich procesu produkcji poddawany jest rygorystycznej kontroli według  szczegółowo opracowanych procedur w nowocześnie wyposażonych laboratoriach.

Dla większości wytwarzanych u nas ekstraktów posiadamy odpowiednią dokumentację  jakościową, w formacie ASMF, wymaganą dla substancji aktywnych przeznaczonych do wytwarzania produktów leczniczych.

Pozostałe ekstrakty posiadają odpowiednią dokumentację jakościową umożliwiającą wytwarzanie na ich bazie suplementów diety, środków spożywczych, kosmetyków.

Nasze bogate doświadczenie, własne laboratorium R&D i park technologiczny pozwala na opracowanie innowacyjnych ekstraktów roślinnych zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Jesteśmy również gotowi do podjęcia współpracy w zakresie usług produkcji kontraktowej.
W zależności od potrzeb klienta ekstrakty mogą być poddawane procesom filtrowania, zagęszczania i suszenia.

Produkujemy zgodnie ze standardami  GMP (Good Manufacturing Practice)  oraz systemem HACCP (Hazard analysis and critical control points).

Posiadamy certyfikat GMP na obszar wytwarzania substancji aktywnych do produkcji farmaceutycznej.

Wszystkie procesy związane z wytwarzaniem wyciągów i izolatów prowadzone są w Polsce, w bogatym w zielarskie tradycje oraz technologiczne know-how regionie Dolnego Śląska.

 

Zapraszamy do kontaktu.

Zapytania krajowe:  mbartoszewicz@herbapol.pl

Zapytania międzynarodowe: export@herbapol.pl